Національно-патріотичне виховання


Патріотизм не закладений

 в генах, він явище соціальне 

по своїй природі і тому не

 успадковується а формується. 

Патріотизму не вчать, 

його виховують.


28 січня 2022 року  - День пам'яті героїв Крут










21 січня 2022 року в навчальному закладі було проведено заходи

 до Дня Соборності України



Виховний захід "Україна Соборна держава"











Виготовлення лепбука "Соборна Україна"









Квест "Моя незалежна Україна"









До 5 грудня 2021 року (дня волонтера) учні виготовили обереги та малюнки нашім захисникам на Сході України і вже 6 грудня вони отримали подарунки




21  листопада 2021р. День гідності та свободи

… Свобода… Воля… Незалежність… Найцінніше в житті! Адже що може бути кращим за вільний політ у високості, коли, розпростерши крила, летиш, куди хочеш, куди дивляться твої очі, куди веде твоє серце…                                                        … Гідність… Найважливіше в житті! Адже лише той, хто має в серці порядність, толерантність, людяність, патріотизм, гордість за свій народ, гідний імення Людини…                                                                                                                 … Пам’ять…. Найдорожче в житті! Адже допоки ми пам’ятаємо, хто нам зберіг свободу й незалежність, доти ми й українці – вільна й гідна поваги нація!

Сьогодні - сходини святої Пам’яті нащадків України,

Яка віками вибирається з неволі, із наруги та руїни,

Яка чіпляється за ниточку останню, не здається,

Яка священною, квітучою і незалежною зоветься!

21 листопада – День Гідності та Свободи…

А скільки ж ти витримав, український народе!

В усі часи, в усі віки боровся на своїй землі,

Щоб передати її дітям – щоб лани мали свої,

Щоб мали мову рідну, звичаї, традиції, пісні,

Щоб не забули, що ми – вільні українці, ні!

Ніхто не позриває квіти Гідності з земної вроди

І не посміє в українців вирвати з сердець Свободу!

-         День Гідності та Свободи відзначається  21 листопада – у день початку подій, що стали для України історичними: Помаранчевої революції  2004 року та Революції Гідності 2013 року…                                                            -         Але слід пам’ятати: лише тоді українці по-справжньому стануть вільними, коли звершиться в серцях кожного з нас революція Совісті…           -         Тобто ми всі маємо усвідомити, що нам ПОТРІБНІ ця земля, мова, історія, незалежність, нам ПОТРІБНА Україна!

 







14 жовтня День захисника і захисниць України. День українського козацтва.

План заходів.

п/п

Назва заходу

К-сть учасників

Дата проведення

Місце проведення

1

Козацькі забави

10

13.10.21

 

 

 

 

Якимівська гімназія

2

Вікторина до Дня захисника України

25

13.10.21

3

Виставка малюнків «Козацької слави повік не забути»

15

11.10.21.

4

Година спілкування «Я, майбутній захисник України»

16

13.10.21.

5

Біліотечна виставка

 

 






29 вересня  2021 року День пам'яті жертв Бабиного яру.

(тематична лінійка)

Кожного року 29 вересня за рішенням Верховної Ради України відзначається День пам’яті. У цей день 1941 року нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреями. Серед невинно закатованих були тисячі українців, росіян, громадян інших національностей. Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли і насильства. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Бабин Яр став велетенською братською могилою — символом злочинів нацистів на українській землі. Але це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, щоб зберегти мир і запобігти насильству.

За переписом населення 1939 року у Києві проживало 846,7 тисячі жителів, зокрема українців — 53,2 %, євреїв — 25,5 %, росіян — 16,5 %. Чверть жителів міста на момент початку війни становили євреї. Акцію знищення єврейського населення німецьке командування організувало блискавично й фундаментально. 26 вересня 1941 р. відбулася нарада, на якій розглянули заходи щодо ліквідації єврейського населення міста.

 Визначили місце розстрілу — Бабин Яр, один з найбільших на території Києва ярів (завдовжки — 2,5 км, завглибшки — від 10 до 50 метрів), де можна було б заховати тисячі трупів. Людей розстрілювали, кидали в яр, а зверху закидували землею і наступного дня на цеж місце приводили нових жителів міста для розстрілу. З гучномовців лунала музика, над яром кружляв літак, щоб заглушити звуки від кулеметної пальби.

 Смерть і насильство приніс німецький  „новий порядок“. Першими жертвами Бабиного Яру стали київські підпільники і цигани, - їх знищили вже 20 вересня. А, починаючи з 22 вересня, до страшних ярів потяглися машини з єврейським населенням. Багато хто здогадувався, що Бабин Яр – це смерть. 29 вересня 1941 року десятки тисяч киян вирушили у свою останню путь. Ті, хто прийшли до Бабиного Яру, вже ніколи не повернулися. Десятки тисяч людей було розстріляно з 29 вересня 1941 року по 2 жовтня 1941 року.

 (-Трансляція відеоролика)

 Звичайний яр, брудний і неохайний,

Тремтливі віти двох блідих осик.

Ні, це не тиша…Незгасимий крик.

Блищить на мокрій ткані крутоярів

Розбите скло старечих окулярів

І дотліває кинутий набік

Закривлений дитячий черевик.

Могильний вітер з тих ярів повіяв,

Чад смертних вогнищ, пил дремучих згар.

Дивився Київ, гнівнолиций Київ,

Як полум’ям метався Бабин Яр.

  Ведучий. Пройдуть роки, але ніколи не забудуться криваві злочини нацистського  „нового порядку“: страхіття гітлерівських концтаборів, масових розстрілів, душогубок, убивств.

 Якби фашисти не були розбиті

Могутнім залпом наших батарей,

Чи міг би залишитися на світі

Незнищенним хоча б один єврей ?

То в кожнім іудейськім поколінні

Нехай звучить молитва на устах

Про тих, які зуміли у Берліні

Повергнути знеславлений  рейхстаг.

 Ведуча. Довгі роки тоталітарної системи замовчувалася правда про трагедію Бабиного Яру. На місцях масових розстрілів і катувань за наказом чиновників виросли житловий масив та парк відпочинку і тільки через 30 років на місці массових розстрілів було встановлено пам’ятник жертвам у Бабиному Ярі.

  Хвилина мовчання


20 листопада 2015 році  в навчальному закладі з метою увінчення пам*яті про подвиг Героїв Небесної Сотні було проведено загальношкільну лінійку   біля стенду «Герої майдану не вмирають». Поіменно  згадані загиблі і вшановані хвилиною мовчання. Для учнів 11 класу проведено інформаційну годину "Подвиг Героїв Небесної соті", учні  переглянули відео "Небесна Сотня"

                                

                                  

                                                      Стенд "Слава воїнам АТО"


     День козацької слави, День захисника Віичизни 

   15 жовтня 2015 року в навчальному закладі відбулися козацькі забави між учнями 5-6 класів, на які були запрошені учасники АТО: Смоляр Олег Іванович, Мороз Євген Миколайович, Білецький Анатолій Валерійович та Моторний Олег Володимирович. Гості зайняли почесне місце журі. На початку свята та під кінець звучав гімн України, було внесено прапор України, протягом свята виконувались козацькі пісні.  Смоляр Олег Іванович подарував школі бойовий прапор, який нам передали бійці 95 аеромобільної бригади, які захищали Донецький аеропорт. В свою чергу учні нашої школи взимку 2015 року передали через Смоляра О.І. бійцям згаданої бригади обереги, листи та малюнки.

Початок свята «Козацькі забави»
Наші гості. (З ліва на право – Смоляр О.І., Моторний О.В., Мороз Є.М., Білецький А.В.)
Змагання «Козацькі забави»

Подарунок школі

Біля стенду «Слава воїнам АТО»

Учні нашої школи - курінь "Джура" в червні 2015 року брали участь в районних змаганнях "Де козак там і слава" та вибороли ІІІ місце.





Створення стенду "Герої майдану не вмирають"

Загальношкільна лінійка "Слава героям України"

Виховна година в 5 класі "Збережемо мир на планеті"

Уроки пам'яті









Привітання учнями 8 класу (волонтерський загін)

з Днем Перемоги вдови  Чорної П.В. 




Мітинг "День пам'яті та надії"


Немає коментарів:

Дописати коментар